Putování za pohádkami v zámecké zahradě

Státní zámek Mnichovo Hradiště chystá k příležitosti oslavy Dne dětí „Putování za pohádkami v zámecké zahradě“. Pracovní listy k zapisování správných odpovědí budou připraveny na hlavní bráně u schodiště, kde si je děti v doprovodu rodičů vyzvednou, a vydají se do zámecké zahrady hledat deset pohádkových úkolů. Ty budou rozděleny do dvou kategorií, a to na úkoly pro menší děti (věk 3 – 10 let) a úkoly pro větší děti (věk 11+). Úspěšní poutníci si mohou vyzvednout svou odměnu na pokladně zámku, která bude otevřená od úterý do neděle v čase 8:45 – 12:00 a 12:45 – 16:00. Putování za pohádkami bude probíhat od soboty 25.5. do neděle 2.6. vždy s otevírací dobou zahrady. Přestože je akce určena především dětem, zúčastnit se samozřejmě mohou luštitelé všech věkových kategorií.

V sobotu 25. května prohlídky okruhu "Valdštejnské interiéry" mezi 12 a 15 hodinou oživí vystoupení žáků ZUŠ Hořice, oboru kytara. 

V sobotu 1. června prohlídky okruhu „Valdštejnské interiéry“ oživí vystoupení žáků ZUŠ Mnichovo Hradiště.

V neděli 2. června v 10:30 program pro děti doplní loutkové divadelní představení. Zhlédnout můžete pohádku „Šípková Růženka“ v podání Štěpána Tučka. Vstupné 60 Kč, vstupenky je možné koupit online na zámeckém webu nebo v otevírací době na pokladně zámku.